Kolejne spotkanie Oleskiego Partnerstwa na Rzecz Rozwoju Czytelnictwa odbyło się 11 grudnia 2019 r. w OBP.

Partnerstwo powstało 11 grudnia 2018 r. i polega na współpracy lokalnych instytucji i mieszkańców gminy na rzecz rozwoju biblioteki i czytelnictwa jako istotnej części aktywności społecznej.

Podczas tegorocznego spotkania zaprezentowaliśmy niektóre działania realizowane w mijającym roku w oleskiej bibliotece i przez OBP:
– Dyskusyjny Klub Książki (działa od 2010 r., właśnie otrzymał 1. nagrodę w konkursie „Laudacja dla książki”)
– Jeżycjada i inne – po raz pierwszy w Oleśnie ogólnopolska akcja czytania serii książek Małgorzaty Musierowicz
– Narodowe Czytanie 2019
– Noc Bibliotek
– Wielka Liga Czytelników – ogólnopolski konkurs czytelniczy koordynowany przez Agnieszkę Grajcar z PSP nr 3
– przedszkolaki w bibliotece, lekcje biblioteczne (Filia dla Dzieci, filie wiejskie)
– spotkania inicjowane przez Miejską Radę Seniorów w Oleśnie
– biblioterapeutyczne „Spotkania z żywym słowem”
Po rocznej przerwie OBP wzięła udział w Ogólnopolskim Rankingu Bibliotek, zajmując 2. miejsce w województwie.

Podczas spotkania przedstawione zostały także ubiegłoroczne działania innych uczestników Partnerstwa.