Oto najczęściej wypożyczane w 2020 r. książki dla dorosłych. Czy są niespodzianki? Prosimy ocenić i ewentualnie podzielić się opinią na Facebooku lub Instagramie.

Tytuły publikujemy pogrupowane w dwie dziesiątki, bowiem w tym roku bardzo wiele książek z czołówki odnotowało identyczne ilości wypożyczeń. Najczęściej wypożyczanym tytułem był zbiór opowiadań, dlatego też pierwszym miejscem musiało się podzielić aż ośmioro pisarek i pisarzy. Ale widać tylu osób potrzeba było, żeby pokonać Remigiusza Mroza, który u nas tym razem na drugim miejscu (rok temu była jedynka). Natomiast Wydawnictwo Filia nie musiało się dzielić z nikim i zajmuje dwa pierwsze miejsca. Na trzecim miejscu tłoczno, ale aż 4 tytuły wypożyczano tyle samo razy.

1. Miłość z widokiem na Śnieżkę / Agnieszka Olejnik, Magdalena Witkiewicz, Karolina Wilczyńska, Magdalena Majcher, Tomasz Kieres, Anna H. Niemczynow, Ilona Ciepał-Jaranowska, Dorota Milli.- Wydawnictwo Filia, 2019.

2. Głosy z zaświatów / Remigiusz Mróz.- Wydawnictwo Filia, 2020.

3. Iluzjonista / Remigiusz Mróz.- Poznań : Wydawnictwo Filia, 2019.
     Nieodgadniona / Remigiusz Mróz.- Wydawnictwo Filia, 2019.
     Pisarka / Katarzyna Michalak.- KEL Katarzyna Lesicka, 2019
     Z każdym oddechem / Nicholas Sparks ; z angielskiego przełożyła Maria Olejniczak-Skarsgard.- Albatros, 2018

Ponadto w pierwszej dziesiątce:
Bezpieczna przystań / Nicholas Sparks ; z ang. przeł. Ewa Wojtczak.- Albatros, 2011.
Pozwól mi kochać / Ilona Gołębiewska.- Muza, 2019.
Podaruj mi jutro / Ilona Gołębiewska.- Muza, 2019.
Mroczna strona / Danielle Steel ; tłumaczenie Agnieszka Myśliwy.- Między Słowami, 2019.

Druga dziesiątka:
Francuski ogrodnik / Santa Montefiore ; z angielskiego przełożyła Anna Dobrzańska-Gadowska.- Świat Książki : Weltbild Polska, 2012.
Gosposia prawie do wszystkiego / Monika Szwaja.- Warszawa, Grójec : SOL, 2009.
Ja chyba zwariuję! / Agata Przybyłek.- Poznań : Czwarta Strona : Grupa Wydawnictwa Poznańskiego, copyright 2018.
Lot 202 / Remigiusz Mróz.- Poznań : Wydawnictwo Filia, 2020.
Nadzieja / Katarzyna Michalak.- KEL Katarzyna Lesiecka, 2019.
Roztopy / Jędrzej Pasierski.- Wydawnictwo Czarne, 2019.
Wyśniłam cię, córeczko / Diane Chamberlain ; przełożyła Anna Kłosiewicz.- Prószyński Media, 2019.
Zagubiona / Katarzyna Michalak.- KEL Katarzyna Lesiecka, 2019.
Zanim się pojawiłeś / Jojo Moyes ; z ang. przeł. Dominika Cieśla-Szymańska.-  Świat Książki, 2016.
Żmijowisko / Wojciech Chmielarz.- Marginesy, 2019.