Przedstawiamy książki najczęściej wypożyczane w 2021 roku.

Już dzisiaj zapraszamy do układania listy w roku 2022 – poprzez wypożyczanie książek, które w zestawieniu znaleźć się powinny.

1. Powrót / Nicholas Sparks ; z angielskiego przełożyła Maria Olejniczak-Skarsgard.- Albatros, 2021.

2. Lato wśród wydm / Agnieszka Krawczyk.-  Wydawnictwo Filia, 2019.

3. Róża wiatrów / Agnieszka Krawczyk.- Wydawnictwo Filia, 2019.

3. Małe miasto, wielkie kłamstwa / Diane Chamberlaine ; przełożył Michał Juszkiewicz.- Prószyński Media, 2020.

Ponadto w pierwszej dziesiątce:

Ekstremista / Remigiusz Mróz.- Wydawnictwo Filia, 2021.

Zimowe sny / Richard Paul Evans ; tłumaczenie Hanna de Broekere.- Znak, 2013.

Nie wszystko stracone / Danielle Steel ; tłumaczenie Aleksandra Żak.- Między Słowami, 2018.

Zanim się pojawiłeś / Jojo Moyes ; z angielskiego. przełożyła Dominika Cieśla-Szymańska.- Świat Książki, 2016.

We dwoje / Nicholas Sparks ; z angielskiego przełożyła Anna Dobrzańska. – Albatros, 2017.

Światło w Cichą Noc / Krystyna Mirek. – Edipresse Polska, 2017.

Wyśniłam cię, córeczko / Diane Chamberlain ; przełożyła Anna Kłosiewicz.- Prószyński Media, 2019.

Dzieci żółtej gwiazdy / Mario Escobar ; z języka hiszpańskiego przełożyła Patrycja Zarawska.- Wydawnictwo Kobiece, 2020.

Co czytały dzieci, prezentujemy w oddzielnym zestawieniu >>>>

Tuż za pierwszą dziesiątką (różnica jednego wypożyczenia):

Zdarzyło się nad jeziorem Mystic / Kristin Hannah ; z angielskiego przełożyła Barbara Cendrowska-Werner.- Świat Książki, 2020.

Głosy z zaświatów / Remigiusz Mróz.- Wydawnictwo Filia, 2020.

Ta chwila / Guillaume Musso ; z francuskiego przełożyła Joanna Prądzyńska.- Albatros, 2016.

Na strunach światła / Krystyna Mirek.- Edipresse Polska, 2019.

Uwierz w Mikołaja / Magdalena Witkiewicz.- Wydawnictwo Filia, 2019.

Z każdym oddechem / Nicholas Sparks ; z angielskiego przełożyła Maria Olejniczak-Skarsgard.- Albatros, 2018.

Najczęściej wypożyczana książka niebeletrystyczna to reportaż:

Zaginione arabskie księżniczki / Marcin Margielewski.- Prószyński Media, 2020.

Książki elektroniczne – e-booki z zasobu Legimi:

1. 27 śmierci Toby’ego Obeda / Joanna Gierak-Onoszko. – Dowody na Istnienie, 2019.
2. Bezmatek / Mira Marcinów.- Wydawnictwo Czarne, 2020
3. Nomadland : w drodze za pracą / Jessica Bruder ; przełożyła Martyna Tomczak. – Wydawnictwo Czarne,
4. Kajś : opowieść o Górnym Śląsku / Zbigniew Rokita. Wydawnictwo Czarne, 2020.
5. Największy sekret / Rhonda Byrne. – HarperCollins, 2021.
6. Sapiens : od zwierząt do bogów / Yuval Noah Harari ; tłumaczył Justyn Hunia. – Dom Wydawniczy PWN, 2018.
7. Gdzie śpiewają raki / Delia Owens ; z angielskiego przełożył Bohdan Maliborski. -Świat Książki, 2019
8. Złodziej dusz / Aneta Jadowska. – Sine Qua Non, 2020.
9. Od jednego Lucypera / Anna Dziewit-Meller. Wydawnictwo Literackie, 2020

Zaginione arabskie księżniczki / Marcin Margielewski
27 śmierci Toby'ego Obeda / Joanna Gierak-Onoszko. - Dowody na Istnienie, 2019.