Oleska Biblioteka Publiczna w 2021 r. przystąpiła do projektu „Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących – Edycja 2021″  realizowanego przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Larix” im. Henryka Ruszczyca.

Projekt jest dofinansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W ramach projektu biblioteka otrzymała nieodpłatnie jeden egzemplarz odtwarzacza cyfrowych książek mówionych – Czytak4.

Urządzenie jest przystosowane do obsługi przez osoby niewidome i słabo widzące, jest także przyjazne dla osób starszych i  bardzo proste w obsłudze. W łatwy sposób pozwoli czytelnikom skorzystać z dobrodziejstw książki mówionej.

Czytelnicy z dysfunkcją wzroku mogą wypożyczać Czytaka wraz z książkami audio. Osoby posiadające własne urządzenie mogą przynieść kartę pamięci Czytaka, na którą zostaną nagrane wybrane pozycje.

Stowarzyszenie „Larix” od 2007 r. zajmuje się nagrywaniem i udostępnianiem bibliotekom cyfrowych książek mówionych przeznaczonych dla osób niewidomych i słabo widzących. Katalog audiobooków nagranych przez Stowarzyszenie  to obecnie około 2850 tytułów.

Osoby posiadające  dysfunkcje wzroku oraz osoby z niepełnosprawnościami uniemożliwiającymi zapoznawanie się z drukiem, a które chciałyby takie urządzenie wypożyczyć, proszone są o kontakt z Wypożyczalnią Główną osobiście lub tel. 34 358 28 34

nprcz
Czytak 4