W tym roku 1 kwietnia informowaliśmy na Facebooku:

Ważna informacja! Zmiana systemu wypożyczania w OBP!
Dzisiaj pierwszy dzień wypożyczeń w systemie paczkowym Biblio-Random. Co to oznacza dla czytelników? Zaprzestajemy wypożyczania pojedynczych tytułów, od dzisiaj książki wypożyczać można jedynie w paczkach – – minimum 5 książek. Dostępne są dwa rodzaje zestawów:
1. Zawartość losowa
2. Jeden tytuł wybrany + 4 losowe.
Losowanie książek do paczek odbywa się na razie w systemie analogowym (patrz foto), ale firma Sokrates już przygotowuje odpowiedni moduł do programu bibliotecznego. Aplikacja Sowa-Random będzie dostępna on-line w katalogu, portalu w.bibliotece.pl i na telefony komórkowe.
Oczywiście, zmiana nastąpiła na usilne prośby większości czytelników. Koniec z kłopotliwym wmyślaniem, co by tu wypożyczyć! Teraz absolutnie nieprzewidywalne zestawy lektur. Zmiana wchodzi w życie 1 kwietnia 2022 r.
Na zdjęciach:
– pierwsze zestawy paczek czekają na czytelników
– analogowy system do losowania zestawów