Oleska Biblioteka Publiczna i Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu zapraszają na spotkanie autorskiej z Maciejem Płazą – 5 X (wtorek), godz. 17:00, Wypożyczalna Główna OBP.  Prowadzenie: Agnieszka Zientarska. Spotkanie odbywa się  w ramach cyklu Zaczytane Opolskie.

Maciej Płaza – prozaik, tłumacz, literaturoznawca, doktor nauk humanistycznych. Urodził się 16 grudnia 1976 roku w Opinogórze, mieszka w Poznaniu. Debiutancki tom opowiadań „Skoruń” przyniósł mu Nagrodę Literacką Gdynia 2016 i Nagrodę Kościelskich 2016. W roku 2018 został laureatem Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus za powieść „Robinson w Bolechowie”. Za pracę translatorską został w 2012 roku uhonorowany nagrodą „Literatury na Świecie” w kategorii „Nowa Twarz”. Doceniono jego przekład wyboru opowiadań Lovecrafta zatytułowany „Zgroza w Dunwich i inne przerażające opowieści”. (culture.pl).
Więcej informacji o pisarzu: https://culture.pl/pl/tworca/maciej-plaza
Maciej Płaza - spotkanie autorskie
Maciej Płaza - książki