Portret pięknej kobiety – fotografie ze zbiorów Bogusława Szybkowskiego (OBP lipiec – sierpień 2024).

Wystawa przedstawia portrety kobiet z lat 1850 – 1900. Zdjęcia z tych lat pochodzą ze zbiorów Bogusława Szybkowskiego, kolekcjonera, wydawcy i miłośnika fotografii. Rzemieślnicza praca opolskich fotografów była na bardzo wysokim światowym poziomie, czego dowodzi prezentowana kolekcja.

Obok zdjęć wykonanych w w zakładach fotograficznych na Opolszczyźnie są tu dzieła fotografów z Katowic, Wrocławia i Berlina.

Przygotowaną przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Opolu wystawę można oglądać w holu OBP do końca sierpnia.

Bogusław Szybkowski - foto WBP Opole

Bogusław Szybkowski – kolekcjoner, wydawca, miłośnik fotografii. Właściciel Wydawnictwa MS specjalizującego się w wydawnictwach albumowych przedstawiających historię miast i regionów, w których licznie pojawiają się dawne pocztówki i reprinty starych map.
(Foto: WBP Opole / wbp.opole.pl)

Książki przy okazji